پیك ماراوا

مهندس مهدی علیزاده كاندیدای چهارمین دوره انتخابات
شورای اسلامی شهر مراغه


آپلود عکس
كهن                                 
      دیار                              
               مراغه ام ، اما ... ؟                    


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

حاج رحیم فرحی كاندیدای چهارمین دوره شورای  اسلامی شهر مراغه

آپلود عکس

كارشناس ارشد حقوق بین الملل
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

پیشگیری و کنترل بیماری کبد چرب

سلامت > عمومی- همشهری آنلاین: انباشته شدن چربی در سلول‌های کبدی می‌تواند به التهاب این سلول‌ها منجر شود و در صورت بروز اختلال در آن چربی در کبد رسوب کرده و موجب بروز کبد چرب می‌شود

یکی از فعالیت‌های مهم کبد، ذخیره سازی و سوخت و ساز چربی‌ها در بدن است. کبد طبیعی حاوی ۵ گرم چربی در ۱۰۰ گرم وزن خود است.

هر گاه مقدار چربی بیش از ۵ درصد وزن کبد افزایش یابد، بیماری کبد چرب عارض می‌شود. که متاسفانه شیوع بسیاری هم پیدا کرده است.

سید موید علویان فوق تخصص گوارش کبد در مورد این بیماری گفت: کبد چرب در انسان به دلایل مختلفی بروز می‌کند. چاقی و اختلال در چربی خون، بیماری دیابت، مصرف مشروبات الکلی، بد غذایی و سو تغذیه، مصرف برخی از داروهای کورتون دار،داروهای ضد تشنج، مصرف بی رویه هورمون‌ها از جمله علل و عوامل ابتلا به کبد چرب است.

وی در خصوص علایم و نشانه‌های این بیماری اظهار داشت: این بیماری معمولا علامتی ندارد و با انجام آزمایش دوره‌ای اختلال در آنزیم‌ها کبدی مشخص می‌شود. اما دربرخی موارد با علایمی مانند خستگی و احساس ناراحتی در قسمت فوقانی شکم همراه است.

 آیا کبد چرب قابل درمان است؟

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد بیمارستان بقیه الله اعظم (عج ) در مورد درمان بیماری کبد چرب گفت: مهمترین روش درمانی در این بیماری رفع علت زمینه‌ای است. در درمان این بیماری در مراحل اولیه با کاهش وزن در افراد چاق، تغییر در شیوه زندگی، افزایش فعالیت‌های جسمی و کنترل قند خون می‌توان به نتیجه خوبی رسید.

به گفته علویان، در صورت عدم درمان به موقع در دراز مدت مقادیر زیادی چربی در کبد رسوب می‌کند و موجب بروز التهاب کبدی می‌شود که این امر ممکن است موجب بروز سیروز در کبد شود، بنابراین نبایستی نسبت به این عارضه بی تفاوت بود.

علویان ادامه داد: مصرف برخی از داروها مانند داروهای ضد فشار خون، افسردگی، مسکن، می‌تواند به اختلال در آنزیم‌های کبدی منجر شود که با قطع آنها میزان آنزیم‌ها طبیعی می‌شود.

دیابت و اختلالات چربی خون

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد بیمارستان بقیه الله اعظم (عج ) خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین علل بروز این بیماری، دیابت یا افزایش غیر طبیعی قند خون است. دیابت به دو دلیل در بدن ایجاد می‌شود؛ اختلال یا نقض در هورمون‌های انسولین که از غده لوزالمعده انسان ترشح می‌شود و دوم مختل شدن جذب و مصرف انسولین توسط سلول‌های بدن.

علویان با بیان اینکه دیابت در حال حاضر قابل درمان نیست گفت: این بیماری قابل کنترل است و با کنترل می‌توان از عوارض آن جلوگیری کرد.

وی در خصوص افزایش چربی خون گفت: افزایش چربی خون می تواند منجر به کبد چرب شود اختلالات چربی اغلب در افراد چاق و با سابقه بیماری دیابت در خانواده همراه است.

وی توصیه کرد: مصرف چربی اشباع شده باید در غذاهای مصرفی کاهش یابد و همچنین افزایش فیبرهای غذایی، قطع استعمال دخانیات، عدم مصرف الکل، ورزش منظم و تغذیه مناسب در جلوگیری از بیماری کبد چرب موثر است.

چاقی و کبد چرب

علویان در رابطه چاقی و کبد چرب گفت: کبد چرب در افراد چاق شایع است عواملی چون عدم تکامل جسمانی، توسعه تکنولوژی، زندگی ماشینی، شهر گرایی، مصرف بی رویه مواد غذایی عواملی هستند که موجب شده است تا چاقی روز به روز بیشتر شود.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از جمعیت کشور به کبد چرب مبتلا هستند اضافه کرد: کبد چرب در افراد چاق شایع است و در ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد چاقی مفرط این بیماری دیده می شود. بیماری دیابت و بالا بودن چربی های خون در افراد چاق دو عامل بروز بیماری کبد چرب است.

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد بیمارستان بقیه الله العظم (عج ) به نقش ورزش در کاهش وزن اشاره کرد و گفت: انجام تمرینات ورزشی تاثیر جدی در جلوگیری از ابتلا به این بیماری دارد و ورزش هر چند به میزان اندک اما مداوم و روزانه تاثیر مهمی در سلامتی افراد دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مسابقه های تنیس روی میز فرهنگیان مراغه برگزار شد

مراغه – مسابقه های تنیس روی میز معلمان و فرهنگیان خواهر مدارس مراغه برگزار و نفرات برتر این رقابت ها معرفی شد.
این مسابقه ها با حضور 67 نفر از معلمان و فرهنگیان مدارس و مراکز آموزشی این شهرستان در سالن شهید رجایی برگزار شد.

این رقابت ها به صورت انفرادی و گروهی به مدت یک هفته برگزار شد.

در پایان این رقابت ها، مریم مشهدی زاده از آموزشگاه غیر انتفاعی ریحانه، مریم نیاپاک از هنرستان عترت و سودابه زینالی از آموزشگاه شکوفه های نور به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هفت مکان اسکان برای اقامت ورزشکاران تور آذربایجان در مراغه آماده شد

مراغه – رییس اداره ورزش و امور جوانان مراغه گفت: هفت مکان اسکان برای اقامت ورزشکاران حاضر در تور بین المللی دوچرخه سواری ایران (آذربایجان) در این شهرستان آماده شد.
ˈ کریم رزقی ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دوچرخه سواران شرکت کننده در این تور پس از عبور از خط پایان مرحله اول تا شروع مرحله دوم، یک روز در این شهرستان اسکان یافته و استراحت می کنند.

وی یادآوری کرد: در این راستا و با توجه به حضور 355 ورزشکار و میهمان از جمله دست اندرکاران اجرایی این تور، تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته از این میهمانان انجام شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان مراغه ادامه داد: برای این منظور 132 ورزشکار این تور بین المللی در هتل بزرگ مراغه (دریای سابق) اسکان خواهند یافت.

رزقی گفت: 52 نفر از دست اندرکاران و میهمانان در خانه معلم، 35 نفر در استادسرای دانشگاه آزاد اسلامی، 24 نفر در خوابگاه دانشگاه مراغه، 13 نفر در مهمانسرای شرکت مخابرات، 38 نفر در مهمانسرای اداره ورزش و جوانان و بقیه میهمانان در خوابگاه هنرستان فنی و کشاورزی این شهرستان اسکان خواهند یافت.

وی گفت: حضور پرشور تماشاگران برای استقبال از شرکت کنندگان در این تور در محل های مشخص شده در خط پایان مرحله اول و خط شروع مرحله دوم موجب ایجاد جوی ورزشی و با نشاط در این شهرستان می شود.

رییس اداره ورزش و جوانان مراغه ادامه داد: رکابزان این تور ساعت 12 روز اول خرداد به این شهرستان وارد می شوند و ساعت 9 صبح دوم این ماه از مقابل هتل بزرگ مراغه مرحله دوم را شروع خواهند کرد.

رزقی خاطرنشان کرد: مرحله اول تور بین المللی دوچرخه سورای ایران (آذربایجان) به طول 128 کیلومتر از تبریز به مراغه و مرحله دوم آن نیز به طول 194 کیلومتر در مسیر مراغه به ارومیه انجام می شود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مسیر تور دوچرخه سواری آذربایجان در مراغه آماده شد


مراغه - رییس اداره راه و شهرسازی مراغه از آماده شدن مسیر بیست و هشتمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران (آذربایجان) در این شهرستان خبر داد.
ˈناصر حمیدیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه محور مراغه - بناب از مسیرهای این تور بین المللی انتخاب شده است، گفت: این اداره به منظور تامین امنیت و آسایش دوچرخه سواران در این محور، تمام امکانات خود را از میدان بسیج تا ابتدای حوزه استحفاظی بسیج کرده است.

وی با بیان اینکه در این راستا تمام مسیر، بهسازی و آسفالت شده است، یادآوری کرد: برای اجرای این طرح 100 تن آسفالت استفاده شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی مراغه از آغاز خط کشی این مسیر از امروز خبر داد و ادامه داد: گروه های راهداری این شهرستان به مسافرانی که قصد تماشای مسابقه رکابزنان حاضر در این تور را دارند، تا پایان مسابقه در محورهای مراغه - هشترود و مراغه - بناب خدمات ارایه می کند.

بیست و هشتمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران( آذربایجان) اول خرداد از تبریز به سمت مراغه شروع می شود و در روز دوم این ماه از این شهرستان به سمت ارومیه ادامه خواهد یافت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

مصرف زیاد برنج، سرطان زا است!


محققان بهداشتی دانمارک مدعی شدند: از آنجا که برنج حاوی آرسنیک غیرآلی است، مصرف زیاد برنج می تواند خطر بروز سرطان را در فرد افزایش دهد.

به گزارش ایسنا،  در اروپای شرقی، این محققان از والدین خواسته‌اند تا از دادن روزانه نوشیدنی‌های برنجی یا شیربرنج و همچنین سوفله برنج به کودکان به دلیل احتمال بالای ابتلا به سرطان جدا خودداری کنند.
قرار است نتایج این تحقیقات علمی تا دوماه دیگر منتشر شود.
در ماه سپتامبر نیز سازمان نظارت بر محصولات غذایی آمریکا اعلام کرده بود که تحقیقات گسترده‌ای را برای میزان خطرناک بودن برنج و محصولات غذایی بر پایه برنج در ابتلا به سرطان آغاز کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده انتخابات شورای اسلامی مراغه منتشر شد

مراغه - فرماندار مراغه از انتشار اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی این شهر خبر داد.
ˈمنصور صادقی اصلˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تاکنون در این شهر 86 نفر تایید صلاحیت شده اند، افزود: مردم و داوطلبان برای مشاهده این لیست می توانند به سایت فرمانداری ویژه مراغه به آدرس http://maragheh.ir/ مراجعه کنند.

وی گفت: در این شهر 108 نفر برای عضویت در چهارمین دوره شوراهای اسلامی ثبت نام کرده بودند که برخی از آن ها از شرکت در انتخابات انصراف داده و برخی نیز رد صلاحیت شدند.

صادقی اصل اضافه کرد: پرونده افراد رد صلاحیت شده از سوی هیات اجرایی و نظارت این شهرستان به هیات نظارت استان ارجاع شده و این هیات پس از بررسی شکایت افراد رد صلاحیت شده، نظر نهایی در خصوص صلاحیت نامزدها را اعلام خواهد کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


برخورد با موتورسواران متخلف در مراغه موجب ارتقای امنیت مردم می شود

مراغه - فرمانده نیروی انتظامی مراغه گفت: اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف موجب افزایش احساس آسایش و امنیت مردم و کاهش تصادفات، تلفات جانی و مالی راکبان می شود.
سرهنگ ˈعیسی هاتفیˈ، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح در چند روز گذشته بیش از 144 دستگاه موتورسیکلت متخلف در این شهرستان متوقف شده است.

وی یادآوری کرد: در این طرح ماموران انتظامی با استقرار در نقاط حادثه ساز این شهر به تعدادی از موتورسواران تذکر شفاهی داده و تعدادی از موتورسیکلت های متخلف و فاقد مدارک لازم را توقیف کرده اند.

سرهنگ هاتفی خواستار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی موتورسواران شد و گفت: استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم برای ترکنشین موتورسیکلت ها ضروری است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نیروگاه 20 کیلوواتی خورشیدی در دانشگاه مراغه به بهره برداری رسید

مراغه – رییس دانشگاه مراغه گفت: نیروگاه 20 کیلوواتی خورشیدی برای اولین بار در شمالغرب کشور در این دانشگاه نصب و به بهره برداری رسید.
ˈمحمد زادشکویانˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این نیروگاه با توان تولید20 کیلووات برق، با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری در این دانشگاه نصب و برق تولیدی آن به شبکه برق این دانشگاه وارد شد.

وی گفت: این نیروگاه خورشیدی از طریق ویدیو کنفرانس در نمایشگاه دستاوردهای علمی ستاد توسعه فناوری انرژی های نو از سوی رییس جمهوری و معاون علمی و فناوری رییس قوه مجریه به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه مراغه اظهار کرد: این نیروگاه همزمان با چهار نیروگاه خورشیدی دیگر در دانشگاه های اراک، بیرجند، شاهد و هرمزگان در جریان برگزاری این نمایشگاه در تهران افتتاح شد.

زادشکویان افزود: تاکنون در 17 دانشگاه کشور، واحدهای پایلوت نیروگاه 20 کیلووات خورشیدی راه اندازی شده که با بهره برداری از واحدهای جدید این تعداد به 22 واحد دانشگاهی برخوردار از این نیروگاه ها افزایش یافت.

وی گفت: نیروگاه های خورشیدی به سفارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای استفاده در این دانشگاه ها توسط بخش خصوصی ساخته و نصب شده است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

قهوه بیماری کبدی را کاهش می‌دهد

محققان در تحقیقات جدید خود دریافتند که نوشیدن مکرر قهوه در طول ماه به جلوگیری از بیماریهای کبد اتوایمون منجر می‌شود.


خبرگزاری فارس: قهوه بیماری کبدی را کاهش می‌دهدبه گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی ‌نیوز آمریکا، تحقیقات جدید نشان داد که فقط نوشیدن چند قهوه در هر ماه ممکن است از توسعه بیماری کبد اتوایمون که به «پرایمری اسکلروزینگ کلانژایتیس» (PSC) شناخته شده است،‌ جلوگیری کند.

التهاب کبد اتوایمون در نتیجه آسیب کبدی ایجاد می‌شود که به دلیل آنتی بادی‌های خود بدن و حمله آن به کبد صورت می‌گیرد.

کلانژیت یعنی التهاب مجاری صفراوی ناشی از سنگ کلدوک (سنگ در مجاری صفراوی مشترک) که صفرا را از کیسه صفرا به روده کوچک انتقال می‌دهند.

این بیماری اغلب ناشی از سنگ کیسه صفرا (کله لیتیاز) است و با کله سیستیت (التهاب کیسه صفرا) همراه است.

علائم این بیماری در این‌گونه موارد مشابه کله سیستیت است و به دو شکل مزمن (کولیک صفراوی) و حاد (کلانژیت صعودی) دیده می‌شود.

محققان کلینیک مایو در روچستر دریافتند که نوشیدن قهوه با کاهش خطر ابتلا به این بیماری که می‌تواند به سیروز کبدی، نارسایی کبد و سرطان صفراوی همراه شود.

این ارتباط با این حال، رابطه علت و معلولی را ثابت نکرده است.

دکتر «کریگ لامرت» استاد پزشکی در کلینیک مایو گفت: یافته‌های ما در تحقیقات جدید نشان داد نوشیدن قهوه با خطر کمتر PSC در ارتباط می‌باشد.با این حال مصرف قهوه، با کاهش خطر ابتلا به سیروز صفراوی همراه نبوده است.

در میان گروه شرکت‌کنندگان و بیماران مبتلا به PSC بسیار کمتر احتمال داشته است که از مصرف‌کنندگان قهوه باشند.

محققان گفتند: در میان شرکت‌کنندگان سالم، حدود20‌درصد بیشتر به طور منظم در زندگی خود قهوه نوشیده بودند.

تحقیقات دیگر نشان داد که افزایش مراقبت تسکینی یا مراقبت از آسایش تخصصی افراد مبتلا به بیماریهای ترمینال برای بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سیروز که پیوند کبد را پس زده‌اند‌، مورد نیاز است.

تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه آلبرتا در کانادا نشان داد که فقط 3 درصد از بیماران در حالی که در بیمارستان فوت کرده‌اند، مورد بررسی قرار گرفته شدند.

«کنستانتین کارولاس» دستیار پروفسور پزشکی در دانشگاه گفت: در این تحقیقات کمتر از 10 درصد از بیماران به مراقبت تسکینی ارجاع شده‌اند.

وی افزود: ما در مورد بهبود کیفیت زندگی بیماران باید اطمینان بیشتری را به دست آوریم.

مراقبت تسکینی (Palliative Care)‏ بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی دربرگیرنده همه اقدامات فعال و کامل برای کاستن از رنج و درد و بهبود کیفیت زندگی در بیمار است.

مراقبت تسکینی بر کاهش علائم درد و استرس متمرکز است. این تحقیقات نشان داد که بیش از نیمی از بیماران در این تحقیقات درگیر درد و تهوع در روزهای پایانی خود بوده‌اند.

دیگر بیماران همچنین از نظر افسردگی، اضطراب، تنگی‌نفس و بی اشتهایی مورد ارزیابی قرار گرفتند. به گفته محققان 80 درصد به کرات در بیمارستان بستری شده‌اند و تحت روش‌های تهاجمی قرار گرفتند.

مراقبت‌های تسکینی راهی را برای جلوگیری از برخی از روش‌های پرهزینه و درعین حال در جهت بهبود کیفیت زندگی بیماران ارائه می‌دهد.

در حالت عمده این روش مختص به بیماران مبتلا به یک بیماری خاص است که به درمان پاسخ نمی‌دهند. نتیجه مستقیم بیماری٬ مرگ است و فقط به آرام کردن بیمار و کم کردن نشانه‌های بیماری در وی برمی‌گردد.

در کنار نام مراقبت پالیاتیو می‌توان به داروهای تسکینی اشاره کرد که دربرگیرنده تجویز دارو برای از بین‌ بردن درد یا کاهش یک سمپتوم می‌شود برای مثال به دارو درمانی در رفع تهوع پس از شیمی‌ درمانی یا حتی کاستن سمپتوم‌ها در آنفلوانزا اشاره کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

بیماری‌های قلبی و عروقی یکی از نگران‌کننده‌ترین بیماری‌ها محسوب می‌شوند و از عوارض اصلی بی‌تحرکی در زندگی هستند اما می‌توان با مصرف غذاهای مفید تا حد زیادی خطر ابتلا به این بیماری‌های کشنده را کاهش داد.

به گزارش نامه به نقل از ایسنا ، هرچند در عصر رقابتی شدن جهان، تغییر در الگوی زندگی کار دشواری است اما تنها با تغییرات کوچک در انتخاب نوع مواد خوراکی مصرفی می‌توانید سلامت قلب خود را تضمین کنید.

برای مثال لوبیای سیاه که منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و منیزیم است برای کاهش فشارخون، کلسترول و قندخون مفید بوده و در نهایت به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند.

جو نیز از جمله موادغذایی است که تمام انواع آن برای پایین آوردن کلسترول بد خون مفید هستند.

همچنین ماهی آزاد و ماهی تن دو نوع ماهی هستند که به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌های مفید و اسید چرب امگا-۳ برای سلامت قلب توصیه می‌شود.

مصرف روزانه یک مشت گردو نیز کلسترول خون و التهاب سرخرگ را کاهش می‌دهد و می‌توان آن را جایگزین دیگر میان‌وعده‌ها کرد.

بعلاوه پرتقال به دلیل دارا بودن ترکیباتی موسوم به «پکتین‌ها» با افزایش کلسترول خون مقابله می‌کند. این میوه همچنین حاوی پتانسیم بوده و برای کنترل فشارخون مفید است.

هویج نیز ماده‌غذایی مفید برای کنترل دیابت است که این بیماری نیز به نوبه خود تشدید کننده خطر سکته قلبی است و مصرف هویج برای مقابله با کلسترول بد خون توصیه می‌شود.

علاوه بر اینها سیب‌زمینی شیرین نیز منبع غنی از ویتامین A، فیبر خوراکی و لیکوپن است که همگی برای حفظ سلامت قلب و عروق کاربرد دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج از بازگشت زندانیان می کاهد

مراغه - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج، از میزان بازگشت زندانیان به زندان می کاهد.
ˈمیرعلی اکبر بنی هاشمیˈ روز یکشنبه در آیین مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان مراغه افزود: خود اشتغالی، اشتغالزایی و آموزش حرفه برای زندانیان جزو پنج مرحله فرایند اصلاح تربیت در زندان هاست.

وی یادآوری کرد: این مراحل از مهمترین اقدام ها برای کاهش بازگشت زندانیان به انجام جرم و افزایش بیشتر جامعه پذیری زندانیان آزاد شده بوده و در راستای بازگشت سالم و سلامت آنان به جامعه انجام می شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی ادامه داد: هم اکنون آموزش های فنی و حرفه ای از سوی مرکز آموزشی فنی و حرفه ای در تمام زندان های استان به زندانیان ارایه می شود.

بنی هاشمی با بیان اینکه در زندان های استان حدود 76 رشته با مشارکت فنی و حرفه ای به مددجویان آموزش داده می شود، اضافه کرد: هم اکنون یک سوم از زندانیان استان به صورت رای باز در کارگاه های خارج از زندان یا داخل زندان مشغول به کار هستند.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه، میانه و تبریز در ارتباط با ایجاد اشتغال در خارج از زندان به ترتیب دارای مقام های اول تا سوم هستند.

بنی هاشمی خاطر نشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان مراغه علاوه بر کسب این مقام، در بین پنج انجمن نمونه کشور و جزو 30 انجمن دارای عملکرد قابل تحسین است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این آیین از جذب دو میلیارد و 830 میلیون ریال اعتبار از سوی خیران و سه میلیارد و 900 میلیارد ریال از محل درآمدهای انجمن از اردیبهشت سال گذشته تاکنون، از سوی انجمن حمایت از زندانیان مراغه خبر داد.

ˈعلی دیزجیˈ افزود: این درآمدها در بخش های مختلف از جمله اهدای بن نقدی، جیره خشک، کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه سفرهای زندانیان و سرمایه گذاری در بخش های استغالزایی هزینه شده است.

وی ادامه داد: احداث مرحله اول و دوم مجموعه کارگاهای تولیدی فرش دستباف واقع در روستای طالبخان مراغه و کارگاه های اشتغال داخل زندان با ظرفیت اشتغالزایی 335 نفر از مهمترین اقدام های این انجمن و سایر دستگاه های ذیربط است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه اظهار کرد: همچنین در راستای اشتغال زندانیان، با همکاری شهرداری و اداره زندان مراغه از نیمه اسفند سال گذشته تاکنون هر روز برای 30 نفر در بخش غرس نهال مسیرهای گردشگری این شهرستان اشتغالزایی ایجاد شده است.

دیزجی افزود: این انجمن توانسته با همکاری نهادهای دولتی و خیران این شهرستان با راه اندازی پنج دار قالی و 12 دار جاجیم برای 52 نفر از بیمارانی که در مرکز ترک اعتیاد اطهر مستقر هستند، اشتغال ایجاد کند.

فرماندار مراغه نیز در این آیین با اشاره به اینکه همواره بسیاری از خانواده های زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، گفت: توجه به مشکلات زندانیان و خانواده های آنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی برای این افراد می شود.

ˈمنصور صادقی اصلˈ با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان ، افزود: اقدام ها و فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان مراغه در رفع مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه قابل قدردانی است.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه خدمات حمایتی برای خانواده های زندانیان این شهرستان و شهرهای اطراف ارایه می دهد.


در این جلسه مرتضی باستانی و کریم اصغری وند بدلیل عدم حضور شركت كنند در انتخابات دوباره به عنوان بازرسان انجمن حمایت از زندانیان مراغه انتخاب شدند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج از بازگشت زندانیان می کاهد

مراغه - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج، از میزان بازگشت زندانیان به زندان می کاهد.
ˈمیرعلی اکبر بنی هاشمیˈ روز یکشنبه در آیین مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان مراغه افزود: خود اشتغالی، اشتغالزایی و آموزش حرفه برای زندانیان جزو پنج مرحله فرایند اصلاح تربیت در زندان هاست.

وی یادآوری کرد: این مراحل از مهمترین اقدام ها برای کاهش بازگشت زندانیان به انجام جرم و افزایش بیشتر جامعه پذیری زندانیان آزاد شده بوده و در راستای بازگشت سالم و سلامت آنان به جامعه انجام می شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی ادامه داد: هم اکنون آموزش های فنی و حرفه ای از سوی مرکز آموزشی فنی و حرفه ای در تمام زندان های استان به زندانیان ارایه می شود.

بنی هاشمی با بیان اینکه در زندان های استان حدود 76 رشته با مشارکت فنی و حرفه ای به مددجویان آموزش داده می شود، اضافه کرد: هم اکنون یک سوم از زندانیان استان به صورت رای باز در کارگاه های خارج از زندان یا داخل زندان مشغول به کار هستند.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه، میانه و تبریز در ارتباط با ایجاد اشتغال در خارج از زندان به ترتیب دارای مقام های اول تا سوم هستند.

بنی هاشمی خاطر نشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان مراغه علاوه بر کسب این مقام، در بین پنج انجمن نمونه کشور و جزو 30 انجمن دارای عملکرد قابل تحسین است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این آیین از جذب دو میلیارد و 830 میلیون ریال اعتبار از سوی خیران و سه میلیارد و 900 میلیارد ریال از محل درآمدهای انجمن از اردیبهشت سال گذشته تاکنون، از سوی انجمن حمایت از زندانیان مراغه خبر داد.

ˈعلی دیزجیˈ افزود: این درآمدها در بخش های مختلف از جمله اهدای بن نقدی، جیره خشک، کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه سفرهای زندانیان و سرمایه گذاری در بخش های استغالزایی هزینه شده است.

وی ادامه داد: احداث مرحله اول و دوم مجموعه کارگاهای تولیدی فرش دستباف واقع در روستای طالبخان مراغه و کارگاه های اشتغال داخل زندان با ظرفیت اشتغالزایی 335 نفر از مهمترین اقدام های این انجمن و سایر دستگاه های ذیربط است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه اظهار کرد: همچنین در راستای اشتغال زندانیان، با همکاری شهرداری و اداره زندان مراغه از نیمه اسفند سال گذشته تاکنون هر روز برای 30 نفر در بخش غرس نهال مسیرهای گردشگری این شهرستان اشتغالزایی ایجاد شده است.

دیزجی افزود: این انجمن توانسته با همکاری نهادهای دولتی و خیران این شهرستان با راه اندازی پنج دار قالی و 12 دار جاجیم برای 52 نفر از بیمارانی که در مرکز ترک اعتیاد اطهر مستقر هستند، اشتغال ایجاد کند.

فرماندار مراغه نیز در این آیین با اشاره به اینکه همواره بسیاری از خانواده های زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، گفت: توجه به مشکلات زندانیان و خانواده های آنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی برای این افراد می شود.

ˈمنصور صادقی اصلˈ با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان ، افزود: اقدام ها و فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان مراغه در رفع مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه قابل قدردانی است.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه خدمات حمایتی برای خانواده های زندانیان این شهرستان و شهرهای اطراف ارایه می دهد.


در این جلسه مرتضی باستانی و کریم اصغری وند بدلیل عدم حضور شركت كنند در انتخابات دوباره به عنوان بازرسان انجمن حمایت از زندانیان مراغه انتخاب شدند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

حاج قادر جویا

مرد صلابت و درایت

(عضو هیات ریسه شوراهای كل كشور)


آپلود عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 16 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic