پیك ماراوا
آپلود عکس رایگان و دائمیحمید پیغامی

آپلود عکس رایگان و دائمیمسیب خیرالهی
آپلود عکس رایگان و دائمیابراهیم خوش رفتار
آپلود عکس رایگان و دائمیحاج محرمعلی ملكی وند
آپلود عکس رایگان و دائمیایرج راوندی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ولایتمداری و دیانت مهمترین وجه تمایز ارتش ایران با ارتش های جهان است

مراغه - نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: ولایت مداری و دیانت از مهمترین وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی با سایر ارتش های جهان است.


حجت الاسلام ˈمحمدتقی پورمحمدیˈ روز شنبه در جمع فرماندهان و ارتشیان مستقر در پادگان امام رضا(ع)، گروه 11 توپخانه و تیپ مستقل شهید خسروتاش این شهرستان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه های نرم افزاری و سخت افزاری سرآمد نیروهای مسلح دیگر کشورهاست.

وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تمام توان مهاجمان و معترضان به حریم کشور را دفع می کنند، گفت: ارتش پرقدرت جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه پاسداران، بسیج، حمایت های مردمی و فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجموعه ای تبدیل شده اند که در تاریخ اسلام و ایران بی نظیر است.

وی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در پایداری، استقرار، مقاومت، بیداری و دفاع از نظام اسلامی در طول تاریخ کشور بی نظیر خواند.

فرمانده پادگان امام رضا (ع) مراغه نیز در این آیین بر آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: ارتشیان ولایت مدار هم اکنون گوش به فرمان اوامر فرمانده معظم کل قوا هستند.

سرهنگ ستاد ˈاحمد ولی نژادˈ افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایه مجاهدت های فرزندان این مرز و بوم و خون شهدا توانسته بسیاری از علوم نظامی را بومی سازی کند.

وی گفت: پیشرفت های کنونی صنایع دفاعی کشور در سایه رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و تفکرات بنیادین امام راحل و با دستان توانمند متخصصان صنایع دفاعی محقق شده است.

ولی نژاد اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اقتدار کامل آماده دفاع از آرمان های نظام، شهدا و ولایت فقیه و پاسخ گویی به تهدیدهای دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو تحقق عینی حماسه سیاسی است

مراغه - فرمانده سپاه ناحیه مراغه گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی تحقق عینی حماسه سیاسی در سال جاری است.


سرهنگ ˈنصیر بخشیزادهˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نام گذاری سال 92 با عنوان ˈحماسه سیاسی و حماسه اقتصادیˈ افزود: تحقق این شعارها همان قدر که برای دوستان انقلاب امیدبخش و نشاط آور است، برای دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی شکننده و ناامید کننده است.

وی گفت: حماسه سیاسی به معنای بیداری و امحای کامل توطئه های سیاسی داخل و خارجی دشمنان و حضور پرشور، آگاهانه و حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی است.

فرمانده سپاه ناحیه مراغه اظهارکرد: حماسه اقتصادی نیز به معنی شکست کامل توطئه های اقتصادی دشمن و تداوم کار، تلاش و رشد تولید ملی با اتکا به منابع داخلی و تمرکز بر الگوهای مصرف اسلامی و جلوگیری از اسراف است.

بخشیزاده افزود: تحقق شعار امسال موجب اقتدار و عزم راسخِ ملت بزرگ ایران در مواجهه با توطئه های سیاسی و اقتصادی دشمن شده و بر وحدت کلمه و همدلی ملت سلحشور ایران می افزاید.

فرمانده سپاه ناحیه مراغه با بیان اینکه راهکارهای تحقق عملی حماسه سیاسی و اقتصادی در جامعه باید تبیین و تشریح شود، بر ضرورت تقویت همبستگی داخلی به منظور خنثی کردن توطئه دشمنان تاکید کرد.

بخشیزاده اضافه کرد: تمام نهادها، گروه ها و صاحب نظران باید در این مسیر تلاش کنند و با وحدت و همدلی بر منویات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

تداوم غنی سازی جزو اصول غیر قابل برگشت ایران در مذاکرات هسته ای است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تداوم غنی سازی اورانیوم جزو اصول غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای است.

ˈ مهدی دواتگری ˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر لزوم استمرار غنی سازی در داخل کشور، افزود: جمهوری اسلامی براساس آنچه که به عنوان آرمان خود و اراده ملی به همراه دارد هرگز در این زمینه عقب نشینی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت در رابطه با موضع گیری های چند ساله خود پیرامون موضوع هسته ای به خوبی پیش رفته است، اظهار کرد: گام های خوب و قابل قبولی طی چند سال اخیر در فعالیت های هسته ای کشور و همچنین نوع برخورد با گروه 5+1 برداشته شده است.

دواتگری با تاکید بر اینکه غنی سازی اورانیوم و استفاده از دانش صلح آمیز هسته ای حق مسلم ملت ایران است، افزود: غرب باید واقعیت ایران هسته ای را پذیرفته و خود را با جامعه بین الملل و فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران تطبیق دهد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتقادی به تعلیق غنی سازی اورانیوم ندارد و همواره در مسیر فعالیت های هسته ای صلح آمیز خود به این پروسه ادامه می دهد، چرا که اگر قرار بود ایران تعلیق در غنی سازی اورانیوم را بپذیرد چند سال قبل این اقدام را عملی می کرد.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: غرب باید به این نکته توجه کند که ایران هزینه های بسیاری برای غنی سازی اورانیوم پرداخت کرده و بر این اساس به هیچ عنوان از حقوق مسلم خود کوتاه نمی آید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

269 مورد حادثه از سوی آتش نشانان مراغه مهار شد

مراغه – رییس سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی مراغه گفت: سال گذشته 269 مورد حادثه مختلف از سوی آتش نشانان این شهرستان مهار شد.

ˈ
ناصر صمدیانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از این تعداد 175 مورد مربوط به آتش سوزی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان بود که از سوی ماموران این اداره اطفای حریق شد.

وی اظهارکرد: در این مدت 91 مورد امداد و نجات جاده ای، شهری و نجات مصدمان از چاه های کشاورزی و آسانسورها از سوی آتش نشانان این شهرستان انجام شد.

رییس سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی مراغه، سه مورد جستجو و کشف جسد از مخزن سد علویان و سد روستای دوش بناب را از اقدامات ماموران این سازمان اعلام کرد.

صمدیان اضافه کرد: در این مدت این سازمان 71 مورد با دستگاه های اجرایی، انتظامی و شعبه ها و سازمان های زیر مجموعه شهرداری مراغه همکاری کرده است.

وی ادامه داد: در این مدت دوره های آموزش مقدماتی اطفای حریق و استفاده صحیح از خاموش کننده ها به صورت تئوری و عملی برای دو هزار و 810 نفر شرکت کننده از بیمارستان ها ، پایگاه های مقاومت بسیج و مدارس این شهرستان از سوی این سازمان برگزار شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ساخت فیلم کوتاه ویدیویی ˈکار هر روز منˈ در مراغه کلید خورد

مراغه - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: ساخت و تولید فیلم کوتاه ویدیویی کار هر روز من در مراغه کلید خورد.

ˈ
احمد دادرس فیاضˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فیلم کوتاه ویدئویی، داستان هنرمند نقاشی است که در صدد خلق تابلوهای هنری بوده اما اراده وی همراه و یاریگر ذهن و فکر او نبوده و آنچه که او می آفریند خارج از ذهن اوست.

وی گفت: این فیلم در قطع ویدئو و با فرمت Min dv در انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه در حال ساخت است
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روز شکار پیرزنی با قباد گفت (پروین اعتصامی )

آپلود عکس رایگان و دائمی

روز شکار پیرزنی به قباد گفت :                                 که از اتش فساد تو ٬جز دود اه نیست 

روزی بیا به کلبه ما از ره شکار                                   تحقیق حال گوشه نشینان گناه نیست

هنگام چاشت ٬سفره بی نان ما ببین                        تا بنگری نام و نشان از رفاه نیست

دزدم لحاف برد و شبان گاو س نداد                            دیگر کشور تو ٬امان و پناه نیست

از تشنگی ٬کدو وبنم امسال خشک شد                     اب قنات بردی ابی به چاه نیست

سنگینی خراج ٬به ما عرصه تنگ کرد                         گندم تو راست ٬حاصل ماه غیر کاه نیست

در دامن تو ٬دیده جز الودگی ندید                              بر عیبهای روشن خویشت ٬نگاه نیست

حکم دروغ دادی و گفتی :حقیقت است                     کار تباه کردی و گفتی :تباه نیست

صد جور دیدم از سگ و دربان درگهت                        جز سفله و بخیل ٬درین بارگاه نیست

ویرانه شد ز ظلم تو هر مسکن و دهی                      یغماگر است چون تو کسی ٬پادشاه نیست

مردی در ان زمانه که شدی صید گرگ از                     از بهر مرده٬حاجت تخت و کلاه نیست

یک دوست از برای تو نگذاشت دشمنی                     یک مرد رزمجو ٬تو را در سپاه نیست

جمعی سیاهروز سیهکاری تو اند                             باور مکن بهر تو روز سیاه نیست

مزدور خفته را ندهند مزد ٬هیچکس                          میدان همت است جهان ٬خوابگاه نیست

تقویم عمر ماست جهان هرچه میکنیم                    بیرون ز دفتر کهن سال ماه نیست

سخت کشی ز دهر ٬چو سخت دهی به خلق          در کیفر فلک ٬غلط اشتباه نیست


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
واکنش به شایعه مرگ افراد به دلیل پنی‌سیلین

راه دانشجو: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه کیفیت دارو به ویژه داروهای وارداتی در میزان سطح سلامت جامعه تأثیرگذار است،گفت: به طور حتم این کمیسیون موضوع بی کیفیت بودن داروهای وارداتی را بررسی می‌کند.

مراد هاشم‌زهی در گفت ‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه متأسفانه پایین بودن کیفیت داروهای وارداتی به‌ویژه داروهای چینی و هندی به مشکلات حوزه سلامت بیش از پیش دامن زده است، گفت:در گذشته بیشتر داروهای وارداتی از کشورهای اروپایی و پیشرفته خریداری می‌شد اما هم اکنون به علت تحریم‌های غیرانسانی وضع شده، داروهای مربوطه باید از کشورهای آسیایی وارد شود که این موضوع تبعاتی را برای حوزه سلامت به دنبال داشته است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه به‌طور حتم کیفیت داروهای چینی و هندی در قیاس با داروهای اروپایی بسیار پایین‌تر است، افزود: بیشتر پزشکان این موضوع را تأیید می‌کنند چون در بیشتر اوقات استفاده از این داروها نتیجه مناسب را به همراه ندارد.

هاشم‌زهی اعتماد بیماران به داروها را یکی از محورهای دوره درمان خواند وگفت: در گذشته موج استفاده از داروهای خارجی به جای داروهای داخلی در کشور راه افتاده بود، اما در شرایط کنونی که داروهای وارداتی هم از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند مردم باید از کجا داروی مناسب و با کیفیت را دریافت کنند.

وی با اعلام اینکه بی اعتمادی بیماران به حوزه دارو موجب بروز نگرانی در جامعه می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس دستگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نباید از موضوع بی‌کیفیت بودن دارو به راحتی عبور کرده و نسبت به آن بی تفاوت باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در واکنش به موضوعات مطرح شده مبنی بر مرگ دو بیمار به‌علت استفاده از پنی‌سیلین چینی، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید این شایعه‌ها را بررسی کند، از طرف دیگر با توجه به ظرفیت کشور در تولید دارو، این وزارتخانه باید در جهت تولید داروی پنی‌سیلین در کشور تلاش کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه کیفیت دارو به ویژه داروهای وارداتی در میزان سطح سلامت جامعه تأثیرگذار است، یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوع بی کیفیت بودن داروهای وارداتی را بررسی می‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ترویج فرزند‌آوری خانه به خانه می‌شود

مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: امسال طرحی را شروع کرده‌ایم تا ترویج فرزند ‌آوری را به صورت خانه به خانه، به خانواده‌ها آموزش دهیم.
به گزارش ملیت به نقل از فارس، محمد‌اسماعیل مطلق افزود: در آموزش‌های ازدواج بحث فرزند‌آوری را افزایش داده‌ایم چرا که در دنیا موضوع تک‌فرزندی مشکلات بسیاری را ایجاد کرده و بحث‌های زیادی بر سر آن شده است. 
 
وی ادامه داد: تک‌فرزندی در دنیا مشکلات اجتماعی و عاطفی برای فرزند در آینده ایجاد می‌کند.
 
مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: به همین دلیل توصیه می‌کنیم که خانواده‌ها بیش از یک فرزند داشته باشند و فاصله بارداری‌ها فقط ۲ سال شود و اگر فاصله بارداری‌ها بیش از ۲ سال شد خانواده‌ها در این زمینه تجدید‌نظر و برنامه‌ریزی کنند. 
 
وی ادامه داد: به صورت برنامه عملیاتی به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بحث فرزند‌آوری و ترویج آن را آموزش داده‌ایم و امسال به صورت جدی بر روی اجرای این برنامه‌ها نظارت می‌کنیم. 
 
مدیرکل سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: علاوه بر دانشگاهها امسال طرحی را آغاز کرده‌ایم تا با حضور رابطان بهداشتی که 150 هزار نفر هستند آموزش‌های ازدواج و ترویج فرزند‌آوری به صورت خانه به خانه هم انجام ‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوشیدن آب سرد بعد از غذا صحیح است ؟
سلامت نیوز : باورهای نادرست زیادی درمورد نوشیدن آب سرد بعد از غذا بین عموم شایع است. امروز می‌خواهیم به این باورها بپردازیم، باورهایی مثل سرطان‌زا بودن آن که هیچ سند و مدرک علمی پشت آن وجود ندارد.
  
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مردمان ؛ در گذشته گفته شده بود که نوشیدن آب سرد بعد از غذا می‌تواند به هضم و گوارش غذا کمک کند. علم جدید هیچ تفاوت عمده‌ای در تاثیرات یک لیوان آب سرد بعد از شام یا هر زمان دیگر از روز نمی‌یابد.

آب و گوارش

یکی از این باورهای نادرست می‌گوید آب سرد می‌تواند روغن غذا را در پوشش سخت درون دستگاه گوارشتان جامد کند. این هیچ پشتوانه علمی ندارد. کلینیک مایو و دانشگاه کلمبیا تایید می‌کنند که این باور نادرست است. از طرف دیگر، نوشین بلافاصله آب بعد از غذا معمولاً به هضم غذا کمک می‌کند. آب و سایر مایعات به شکستن غذاهای جامد کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید گوارشتان را تقویت کنید، سوپ و سایر غذاهای آبکی مثل سبزیجات و میوه‌ها را انتخاب کنید.

مصرف روزانه آب

اگر از نوشیدن یک لیوان آب خنک بعد از غذا لذت می‌برید، آن را جزئی از مصرف روزانه آب خود قرار دهید. براساس کلینیک مایو، اکثر بزرگسالان باید روزانه هشت تا نه لیوان آب بنوشند. اصولاً با فرض اینکه ۲۰ درصد آب موردنیاز شما از آب غذاها تامین شود، این بیشتر از دو لیتر می‌شود. اگر دوست دارید آبمیوه‌ها یا نوشیدنی‌هایی به جز آب مصرف کنید، این میزان را به ۹ تا ۱۳ فنجان در روز برسانید. نوشیدنی‌های کافئین‌دار را از آن حذف کنید زیرا خود موجب کم‌آب شدن بدن می‌شوند.

آب خنک برای پایین آوردن درجه حرارت بدن

براساس دانشگاه کلمبیا ، نوشیدن آب سرد در بعضی نقاط به بدن کمک می‌کند. اگر ورزش کرده باشید، ممکن است برای خنک شدن شدیداً هوس آب خنک کنید. نوشیدن آن بسیار به شما کمک می‌کند. وقتی درجه حرارت بدن به بالاتر از 98.6 درجه فارنهایت می‌رسد، بدن برای پایین آوردن دوباره درجه حرارت خود به حالت عادی، عرق می‌کند. نوشیدن آب ۴۱ درجه فارنهایت به تنظیم دمای بدن شما کمک کرده و احتمال کم‌آب شدن آن را پایین می‌آورد. اگر آب خنک در دسترستان نبود، نوشیدن آب گرم بهتر از هیچ است.

آب سرد و سردرد

اگر سابقه میگرن یا سردرد دارید، نوشیدن آب با دمای اتاق توصیه می‌شود. در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۱ انجام گرفت، مشخص شد که نوشیدن آب یخ با نی موجب بروز سردرد در میان خانم‌ها، به‌ویژه آنهایی که علائم سردرد را در آن سال تجربه کرده بودند می‌شود. اگر مستعد میگرن هستید، بهتر آب ولرم‌تر بنوشید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

میزان برخورداری مردم مراغه از شبکه فاضلاب در سطح بالایی قرار دارد

مراغه – معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: میزان برخورداری مردم مراغه از شبکه جمع آوری فاضلاب در مقایسه با بسیاری از شهرهای کشور در سطح بالایی قرار دارد.

ˈ
حسین بنکداریˈ روز جمعه در آیین کلنگ زنی طرح احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک گلشهر مراغه افزود: هم اکنون 85 درصد از مردم این شهر از شبکه مدرن جمع آوری فاضلاب برخوردار هستند که این رقم از میانگین استان و کشور بالاتر است.

وی گفت: با بهره برداری از طرح احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک گلشهر مراغه 15 هزار نفر از جمعیت این شهرک از مزایای آن بهره مند می شوند و میزان برخورداری از شبکه جمع آوری بهداشتی فاضلاب این شهر به 90 درصد می رسد.

بنکداری اظهار کرد: با بهره برداری از شبکه تامین آب روستایی در مجتمع شهید دهقان این شهرستان نیز مشکلی در زمینه تامین آب آشامیدنی بهداشتی در این شهرستان وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: با بهره برداری از طرح شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک گلشهر یکی از مشکلات مردم این منطقه مرتفع می شود.

ˈمهدی دواتگریˈ افزود: در سال های گذشته با وجود احداث برخی شهرک ها در این شهرستان، زیرساخت ها و امکانات لازم برای مردم این مناطق در نظر نگرفته شده بود که با پیگیری های انجام شده شبکه فاضلاب شهرک های امام علی و امام حسن نیز در حال احداث است.

وی همچنین از احداث مدرسه 12 کلاسه در شهرک گلشهر با همکاری آموزش و پرورش مراغه خبر داد.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس نهم اظهارکرد: با شتاب بخشی به عملیات اجرایی طرح شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک گلشهر و بهره برداری مرحله به مرحله آن، دسترسی مردم این منطقه به این شبکه آسانتر خواهد شد.

دواتگری افزود: با توجه به لزوم تامین آب آشامیدنی بهداشتی روستاها، مجتمع آبرسانی شهید دهقان این شهرستان با هدف آب رسانی به 16 روستای این منطقه تا خرداد به بهره برداری می رسد.

وی گفت: در راستای اجرای شبکه آب بهداشتی روستایی، طرح آبرسانی به سه روستای قلعه خالصه، نرج آباد و سرج این شهرستان با دو میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه نیز در این آیین گفت: طرح احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک گلشهر با 30 میلیارد ریال اعتبار و به طول 16 کیلومتر اجرا می شود.

ˈحسین وکیلیˈ افزود: در این طرح از لوله های پلی اتیلن دو جداره با اندازه های 500 تا 200 میلی متری برای شبکه جمع آوری فاضلاب این منطقه استفاده می شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

امام جمعه مراغه: دولتمردان آمریکا در انفجارهای اخیر با درد و دل جامعه جهانی آشنا شدند

مراغه - نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: دولتمردان آمریکا در انفجار اخیر در این کشور، با درد و دل مردم جهان بویژه کشورهای اسلامی آشنا شدند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمدتقی پورمحمدیˈ در خطبه های نماز جمعه مراغه با اشاره به اینکه هیچ کس از انفجار در محل برگزاری مسابقات دو ماراتن شهر بوستون آمریکا خوشحال نیست، افزود: با توجه به اینکه تمام انفجارها و کشتارها در کشورهای اسلامی زیر نظر و یا با دخالت آمریکا رخ می دهد، این حادثه باعث می شود آنان با درد و دل مردم ستمدیده آشنا شوند.

وی ادامه داد: دولتمردان کاخ سفید بار دیگر می خواهند در سایه این انفجار، بحث مقابله با تروریسم را مطرح کنند تا شاید مشکلات اقتصادی خود را در سایه این اتفاق پنهان و به بهانه های امنیتی مردم را در خانه های خود محبوس کنند.

امام جمعه مراغه اضافه کرد: با توجه به اینکه در اثر این انفجار اتحادیه اروپا حالت امنیتی به خود می گیرد احتمالاˈ به دنبال تکرار حوادث بعد از 11 سپتامبر و محکوم کردن مسلمانان می روند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
متخصص گوش و حلق و بینی: خونریزی بینی در پسرها خطرناک است

یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: یک نوع تومور در پسر‌های محدوده سنی 10 تا 20 ساله شایع است که علامت آن خونریزی بسیار شدید و مکرر بینی است که باید همان بار اول به پزشک مراجعه کرد در غیر این صورت می‌تواند خطرساز باشد.

خبرگزاری فارس: خونریزی بینی در پسرها خطرناک است


سیدعلی اصغر شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: خونریزی بینی در دو دسته از افراد اتفاق می‌افتد دسته اول افراد مسن و دسته دوم کودکان و جوانان.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در افراد مسن، خونریزی بینی عمدتاً به دلیل افزایش فشار خون و تصلب شرایین

است؛ یعنی سفت شدن رگها که باعث می‌شود رگ‌ها حتی با یک سرفه و عطسه شکننده شوندو خونریزی رخ دهد یا اینکه بعضی اوقات نیز، بی‌هیچ دلیلی خونریزی در این افراد رخ می‌دهد.

این متخصص گوش و حلق و بینی افزود: خیلی از افراد مسن به خاطر مشکلات قلبی که دارند از داروهای ضدانعقاد خون استفاده می‌کنند که همین خاصیت ضدانعقاد بودن، خونریزی را شدت می‌بخشد.

شیرازی محل خونریزی در افراد مسن را در قسمت‌های پشتی بینی دانست و گفت: در افراد جوان محل خونریزی عمدتاً در قسمت‌ جلوی بینی است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: خونریزی‌های بینی بیشتر در تیغه بینی اتفاق می‌افتد - تیغه بینی همان است که دوبینی را از هم جدا می‌کند - چرا که در این محل رگهای زیادی وجود دارند که برای خونریزی مستعد هستند.

متخصص گوش و حلق و بینی ادامه داد: در جوانان و کودکان، علل شایع خونریزی بینی ضربه خوردن به بینی است؛ حتی ضربه‌های کوچک نیز می‌تواند باعث خونریزی شود.

وی دست زدن به بینی و دستکاری در بینی را نیز از علل خونریزی بینی در این قشر دانست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: خشکی هوا و خشکی بینی نیز دو عامل دیگری است که هم در جوانان و هم در افراد مسن می‌تواند باعث خونریزی بینی شود چرا که در افراد مسن خشکی بینی می‌تواند خونریزی بینی به علل دیگر را تشدید کند.

شیرازی از دلایل غیرشایع خونریزی بینی را، تومورهای بینی دانست و گفت: بعضی از تومورها فقط خونریزی می‌دهند.

وی گفت: اگر خونریزی از یک طرف بینی و برای مدت طولانی ادامه یابد یعنی دو، سه هفته به طور مکرر و فقط از یک سمت بینی ادامه یابد می‌بایست حتماً به پزشک متخصص مراجعه کرد.

شیرازی در پاسخ به پرسشی، مبنی بر اینکه علت خونریزی بینی در گرما چیست گفت: خونریزی بینی هم در فصل گرما می‌تواند اتفاق بیفتد و هم در فصل سرما؛ چرا که دلیل این خونریزی بینی خشکی هواست. خیلی از خونریزی‌های بینی را هم در فصل سرما داریم که هوا خشک‌ می‌شود و هم در فصل گرما.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران خونریزی‌های یک‌طرفه، خونریزی‌هایی را که همراه با علایمی مثل گرفتگی بینی باشند و خونریزی‌های شدید را از جمله خونریزی‌های خطرناک بینی دانست که می‌بایست هر چه سریعتر به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یک نوع تومور در پسر بچه‌ها شایع است که خونریزی بسیار شدیدی را باعث می‌شود که باید همان بار اول به پزشک مراجعه کرد.

شیرازی ادامه داد: این تومور از سن 10 تا حدود 20 سالگی شایع است و علامت آن خونریزی بسیار شدید و مکرر بینی است که اگر سریع مراجعه نشود می‌تواند خطرساز باشد.

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه در مواجهه با خونریزی بینی چه اقدامی باید انجام داد گفت: فرد باید حالت نیمه نشسته داشته باشد یعنی سرش را بالا قرار دهد و یک کیسه یخ یا کمپرس سرد روی پیشانی، گونه و اطراف بینی قرار دهد و پایین بینی در زیر استخوان بینی را برای 10 دقیقه محکم نگه دارد. در اکثریت قریب به اتفاق، خونریزی با این اعمال بند می‌آید.

شیرازی ادامه داد: حتی می‌توان با یک پنبه چرب که آغشته به یک پماد مثل تتراسیکلین باشد خونریزی را بند آورد بدین ترتیب که این پنبه را خیلی آرام در دو طرف بینی وارد کرده و روی آن را کمی فشار می‌دهیم و احتمال بند آمدن خونریزی با این روش هم بسیار زیاد است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: اگر با همه این اقدامات خونریزی بینی بند نیامد می‌بایست به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 30 فروردین 1392 :: نویسنده : حسین مطلوبی

سندروم بی‌حسی انگشتها چیست؟

یک ارتوپد گفت:‌ استفاده زیاد از گوشی تلفن و خم نگه داشتن آرنج به مدت زیاد، موجب سندروم تونل کوبیتال یا سندروم ناوگان آرنجی می‌شود.

دکتر سید سمیه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد:‌ در این عارضه انگشتان شماره 4 و 5 (انگشت کوچک و انگشت حلقه) دچار گزگز و مورمور و بی‌حسی می‌شوند و دلیل این مشکل نیز فشاری است که روی اعصاب دست وارد می‌شود.

وی افزود: ‌برخی افراد نیز هنگام خوابیدن عادت دارند که دست خود را به صورت خم شده نگه دارند که در نتیجه این حالت، دچار این سندروم می‌شوند که توصیه می‌شود افراد دست خود را خم نکرده و مدت زیادی در این حالت نگه ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بی‌حسی انگشتان شست و سبابه و انگشت وسط می تواند به دلیل کار کردن زیاد با مچ دست و خم کردن آن‌ باشد.

وی ادامه داد: شایع‌ترین علایم بالینی سندروم ناوگان آرنجی، از خواب بیدار شدن و بی‌حس شدن انگشتان است. در مرحله اولیه ممکن است با چند بار خم و راست کردن مچ دست مشکل رفع شود ولی ممکن است بعدها بی‌حسی مداوم ایجاد شود.

طباطبایی تصریح کرد: برای درمان این مشکل در مراحل اولیه می‌توان از آتل مخصوص استفاده کرد و داروهای آسپرین و کورتون نیز مفید است ولی اگر این عارضه در مراحل بعدی باشد، بی‌حسی مداوم ایجاد می شود که تنها می‌توان با درمان جراحی آن را رفع کرد. در این جراحی، کانال کوبیتال باز شده و عصب دچار مشکل، آزاد می‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ابداع سیستم خوانشگر برای دوندگان تردمیل

محققان دانشگاه پوردو سیستمی موسوم به "ReadingMate" را ابداع کرده‌اند که از فناوری رهگیری سر برای نگه‌ داشتن متن بر روی صفحه پا به پای چشمان دونده تردمیل استفاده می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به جای بزرگ‌ کردن متن برای خواندن آسان‌تر یا تکیه بر مونیتورهای بزرگ، فناوری ارائه‌ شده به کاربر تردمیل امکان می‌دهد که یک متن به اندازه نرمال را بر روی مونیتور کوچکی که در قسمت جلویی ماشین قرار گرفته، بخواند.

این سیستم بر انوار مادون قرمز که در دوربین‌های چشمی ویژه‌ای تعبیه شده‌اند، متکی است. این دوربین‌ها توسط دوربین مادون قرمز واقع در مقابل دونده رهگیری می‌شوند.

زمانی که سر کاربر به صورت عمودی حرکت می‌کند، سیستم نیز به تبع آن متن را حرکت می‌دهد.

همچنین مکانیزم‌های رفلکس جبرانی وجود دارند که سر و چشم‌ها را برای حفظ نگاه خیره چشمان و موقعیت سر تثبیت می‌کند.

بنابراین به جای تبعیت دقیق از حرکات سر کاربر، یک الگوریتم این موضوع را مد نظر قرار داده و متن را اندکی با حرکت سر جابه جا می‌کند.

به منظور بررسی کارآیی سیستم، از 15 دانشجو خواسته شد تا تعداد حرف "F" را در دو خط از یک متن (در میان ده خط نمایش داده شده بر روی یک مونیتور رایانه) شمارش کنند.

نتایج نشان داد که دانشجویانی که از "ReadingMate" استفاده کردند، به سطح بالاتری از دقت در مقایسه با افراد دیگر دست یافتند.

دانشمندان همچنین این موضوع را بررسی کردند که آیا شرکت‌کنندگان شمارش حروف را به دلیل دشواری بیش از اندازه این کار متوقف کردند یا خیر.

آن‌ها دریافتند که افرادی که از سیستم مزبور استفاده نکردند (بویژه با وجود اندازه‌های خاص فونت و فضاهایی کوچکتر بین خطوط) این فعالیت را متوقف کردند.

محققان مدعی‌اند که علاوه بر فراهم‌کردن امکان خواندن برای کاربران تردمیل همراه با سوزاندن کالری‌هایشان، این سیستم دارای کاربردهایی در زمینه‌های هوانوردی، ساخت‌وساز و حمل‌ونقل است.

در واقع، این سامانه امکان تثبیت اطلاعات واقع بر روی نمایشگر را زمانی که تلاطم‌ها یا تکان‌های سنگین تجربه می‌شوند، فراهم می‌کند.

جزئیات این ابداع در "Human Factors" انتشار یافت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 11 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic