پیك ماراوا


ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج از بازگشت زندانیان می کاهد

مراغه - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مهارت شغلی و مراقبت بعد از خروج، از میزان بازگشت زندانیان به زندان می کاهد.
ˈمیرعلی اکبر بنی هاشمیˈ روز یکشنبه در آیین مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان مراغه افزود: خود اشتغالی، اشتغالزایی و آموزش حرفه برای زندانیان جزو پنج مرحله فرایند اصلاح تربیت در زندان هاست.

وی یادآوری کرد: این مراحل از مهمترین اقدام ها برای کاهش بازگشت زندانیان به انجام جرم و افزایش بیشتر جامعه پذیری زندانیان آزاد شده بوده و در راستای بازگشت سالم و سلامت آنان به جامعه انجام می شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی ادامه داد: هم اکنون آموزش های فنی و حرفه ای از سوی مرکز آموزشی فنی و حرفه ای در تمام زندان های استان به زندانیان ارایه می شود.

بنی هاشمی با بیان اینکه در زندان های استان حدود 76 رشته با مشارکت فنی و حرفه ای به مددجویان آموزش داده می شود، اضافه کرد: هم اکنون یک سوم از زندانیان استان به صورت رای باز در کارگاه های خارج از زندان یا داخل زندان مشغول به کار هستند.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه، میانه و تبریز در ارتباط با ایجاد اشتغال در خارج از زندان به ترتیب دارای مقام های اول تا سوم هستند.

بنی هاشمی خاطر نشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان مراغه علاوه بر کسب این مقام، در بین پنج انجمن نمونه کشور و جزو 30 انجمن دارای عملکرد قابل تحسین است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این آیین از جذب دو میلیارد و 830 میلیون ریال اعتبار از سوی خیران و سه میلیارد و 900 میلیارد ریال از محل درآمدهای انجمن از اردیبهشت سال گذشته تاکنون، از سوی انجمن حمایت از زندانیان مراغه خبر داد.

ˈعلی دیزجیˈ افزود: این درآمدها در بخش های مختلف از جمله اهدای بن نقدی، جیره خشک، کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه سفرهای زندانیان و سرمایه گذاری در بخش های استغالزایی هزینه شده است.

وی ادامه داد: احداث مرحله اول و دوم مجموعه کارگاهای تولیدی فرش دستباف واقع در روستای طالبخان مراغه و کارگاه های اشتغال داخل زندان با ظرفیت اشتغالزایی 335 نفر از مهمترین اقدام های این انجمن و سایر دستگاه های ذیربط است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه اظهار کرد: همچنین در راستای اشتغال زندانیان، با همکاری شهرداری و اداره زندان مراغه از نیمه اسفند سال گذشته تاکنون هر روز برای 30 نفر در بخش غرس نهال مسیرهای گردشگری این شهرستان اشتغالزایی ایجاد شده است.

دیزجی افزود: این انجمن توانسته با همکاری نهادهای دولتی و خیران این شهرستان با راه اندازی پنج دار قالی و 12 دار جاجیم برای 52 نفر از بیمارانی که در مرکز ترک اعتیاد اطهر مستقر هستند، اشتغال ایجاد کند.

فرماندار مراغه نیز در این آیین با اشاره به اینکه همواره بسیاری از خانواده های زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، گفت: توجه به مشکلات زندانیان و خانواده های آنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی برای این افراد می شود.

ˈمنصور صادقی اصلˈ با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان ، افزود: اقدام ها و فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان مراغه در رفع مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه قابل قدردانی است.

وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان مراغه خدمات حمایتی برای خانواده های زندانیان این شهرستان و شهرهای اطراف ارایه می دهد.


در این جلسه مرتضی باستانی و کریم اصغری وند بدلیل عدم حضور شركت كنند در انتخابات دوباره به عنوان بازرسان انجمن حمایت از زندانیان مراغه انتخاب شدند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic